Distracţie sau odihnă

Postat de portiadelumina in Cu de toate pe 25 Mai 2013 | 1574 vizualizari

Comentarii (14)

25.05.2013, 07:49

Buna dimineata Padre!!!

25.05.2013, 07:56

Buna dimineata Padre!Aveti dreptate .Pe prim plan alte preocupari :-S cu gandul la biserica mai putin si asta nu-i bine.Un sfarsit de saptamana placut

25.05.2013, 08:12

Buna dimineata,Padre!

25.05.2013, 08:31

Buna dimineata!

25.05.2013, 10:34

Bună dimineaţa, Simona!

25.05.2013, 10:34

Zile bune şi binecuvântate să fie şi la casa ta, Ica!

25.05.2013, 10:35

Neaţa bună, Claudia!

25.05.2013, 10:35

Neaţa bună, Carla!

25.05.2013, 10:37

Hristos a inviat !!!
Bine zis ...'cine are urechi de auzit sa auda '...Dumnezeu ne/a lasat ratiune si vointa libera , fiecare face cum crede . Multumim pentru sfaturile duhovnicesti si competente ...daca am pune in practica macar jumate din sfaturile primite , lumea ar fi mult mai buna si viata mai frumoasa .
Spor in tot ce ave/ti de facut si multa sanatate si liniste sufleteasca va doresc !!!

25.05.2013, 19:25

Multumim de articol si Doamne Ajuta ! daca am indeplini pe un sfert dorintele Lui Dumnezeu am fi mult mai buni ,mai iertatori ,mai intelepti ,dar se pare ca Raul a luat proportii tot mai mare si cauta prin toate mijloacele "dracesti " sa ia locul BINELUI ...permiteti sa va citez: "Dumnezeu s-a odihnit după terminarea lucrării Sale, iar aceasta făcându-o nu pentru că avea nevoie de odihnă, ci pentru a ne da nouă exemplu, că omului nu îi este de ajuns odihna trupului din timpul nopţii, ci că odihna deplină se realizează prin odihnirea sufletului prin lucrarea în Dumnezeu realizată în comuniunea cu ceilalţi oameni prin prezenţa în biserică spre primirea sfintelor taine. "

25.05.2013, 21:32

Aici si acum n-am sa comentez prea mult.Poate pentru ca simt ca si eu m-am indepartat de multe lucruri pe care le respectam cu sfintenie,poate pentru ca simt o osteneala prea mare si in astfel de momente mi-e greu si sa zambesc,darmite sa ma lungesc la vorba.

26.05.2013, 13:26

Cat de adevarat. Acum oamenii confunda prea mult sarbatorile bisericesti cu distractia, cheful, mancatul si bautul bine. Insa cine stie sa tina cu adevarat aceste sarbatori cinste lor