Nu vrem pământ

Postat de portiadelumina in Bucataras hai hui pe 11 Sep 2013 | 1669 vizualizari

Comentarii (37)

11.09.2013, 09:45

Neaţa bună şi la casa ta, Miha!

11.09.2013, 09:46

Corect si asta !

11.09.2013, 10:28

buna dimineata si o zi cu bune si sanatate

11.09.2013, 10:28

Neata Padre!

11.09.2013, 10:30

Laura, o zi minunată şi liniştită să fie şi la voi!

11.09.2013, 10:30

Neaţa bună, Simona!

11.09.2013, 11:29

11.09.2013, 11:50

Mulţumesc frumos, Rocsi!

11.09.2013, 16:46

Astazi sunt foarte obosita, nu stiu daca reusesc sa inteleg mesajul. Dar nimic nu ma poate opri sa-mi doresc o bucatica de pamant cu o casuta umila pe el. Acolo ma visez stand in liniste si meditand.
"Sunt unii semeni care privesc cu interes spre univers" nu stiu daca sa iau expresia ca atare ?!?!?!?!, dar mie imi place foarte mult sa privesc cerul, rasaritul si apusul, sa inchid ochii si sa fiu printre stele.
Probabil mai trebuie sa meditez la ce-ai scris......in liniste

11.09.2013, 17:09

Ela, vei citi când ai să fii mai odihnită. Am făcut referire la cei ce privesc spre univers, faţă de cei ce inclusiv de acolo ar dori să-şi strângă bogăţie materială. După cum cred că ştii, sunt oameni care vând teren pe lună, pe Marte ori prin alte locuri din sistemul solar. Şi eu privesc cerul, dar cu alte sentimente, mult mai profunde.

13.09.2013, 10:52

Parinte cu siguranta cunoaste ti pilda cu Pahomie , din pacate multi ne asemanam cu el ...

13.09.2013, 11:08

Cunosc, Delia, cunosc această pildă, desigur.