TV Paprika s-a lansat in reteaua operatorului RCS & RDS

Postat de Chello_Networks in Bucataras FoodPR pe 6 Apr 2012, 12:08

Articol pe placul a 2 bucatarasi
comenteaza

De curand, TV Paprika s-a lansat in reteaua celui mai mare furnizor de  servicii de televiziune din Romania, RCS & RDS. Postul poate fi urmarit  in pachetele de televiziune analogica si digitala prin cablu, oferite de operatorul de telecomunicatii.

Prin intermediul acestui parteneriat,  RCS & RDS aduce unui numar de peste 3 milioane de telespectatori din Romania, o serie noua de programe TV cu un continut gastronomic, de interes general. TV Paprika este singurul canal de televiziune din Romania dedicat gatitului echilibrat si vietii sanatoase. Prin emisiunile sale, canalul promoveaza sfaturi practice si secrete culinare unice, iar datorita programelor sale extrem de atractive, prezentate de bucatari faimosi, TV Paprika a devenit brandul cel mai puternic din Europa al programelor culinare.

Postul TV insumeaza 6 milioane de abonati in cele patru teritorii din Europa in care este transmis: Ungaria, Romania, Cehia si Slovacia.

TV Paprika este detinut si operat in totalitate de Chello Central Europe, parte a Chellomedia, divizia europeana de continut a Liberty Global, Inc. si a intrat pe piata din Romania in anul 2008.

Chello Central Europe se bucura de o relatie lunga si de succes cu RCS & RDS, iar de-a lungul anilor o parte din posturile noastre tv au patruns in grila sa de programe. Suntem incantati sa lansam TV Paprika in reteaua Digi si suntem siguri ca telespectatorii se vor bucura de continutul sau de inalta calitate cu productii locale si internationale“, declara Alena Blahovcova, Affiliate Sales Vice-President Chello Central Europe.

„Prin portofoliul sau, Chello Central Europe ne-a oferit oportunitatea de a imbogati continutul grilelor noastre de programe. Abonatii nostri au acces la un numar extins de programe pentru copii, femei, la posturi educationale si de stiri. Ne bucuram sa putem completa pachetele Digi TV cu cel mai puternic canal cu tematica culinara din Europa, TV Paprika”, afirma Florin Nemes, Coordonator Marketing si PR RCS & RDS.

Celelalte canale TV din portofoliul Chello Central Europecare emit in reteaua RCS & RDS sunt: Minimax, Romantica, Zone Reality, Bloomberg si CCTV News.

 

 

 

Comentarii (0)

Adauga comentariu
  • zambet
    • :))
    • :)
    • :D
    • =D>
    • >:D<
    • :x
    • :-*
    • :S
    • >:)
    • :">
    • :((
    • :(
    • ;)
    • :P
    • =))
    • :-h
    • :-q
    • :-bd
    • <:-P
    • :-??
    • \:D/
    • ;;)
    • @};-
    • ~O)
SUNTEM CEI MAI VESELI ȘI ACTIVI BUCATARAȘI
Felicitări!Un email de confirmare a fost trimis pe adresa ta.
Pentru a-ți valida contul, te rugăm sa dai click pe acest link.
Eroare!
Vă rugăm verificați datele introduse și reincercati!
Atentie!
Trebuie să acceptați opțiunile privind protecția datelor.
Atentie!
Aceasta adresa de email este deja in baza noastra de date.

Abonează-te la newsletter și intră în gașca noastră!

Sunt de acord ca datele mele personale să fie stocate și folosite pentru a primi noutăți și oferte comerciale.
Vă asigurăm că informațiile dumneavoastră vor fi păstrate în siguranță și în orice moment vă puteți schimba opinia făcând click pe link-ul de dezabonare din subsolul oricărui e-mail pe care îl primiți de la noi.
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

TOP
utilizatori

Constelatialeu

2387 puncte

Catalina L

1636 puncte

Rocsi

1387 puncte

oanapl

1334 puncte

 Merisor

1100 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]