Cataif cu branza

de Doralinda in Aperitive / Garnituri, 2 Ian 2013 | 9326 vizualizari

COMENTARII (32)

portiadelumina 1

02.01.2013, 05:53

Tu nu ai avut somn Dora şi ai zic c-or fi din cei care vin flămânzi pe site dimineaţa şi să găsească ceva bun de mâncare, nu?

danakarin 1

02.01.2013, 07:48

Mama, ce bomba calorica ! dar si foarte bun, imi inchipui...cu taiteii aia crocanti....

alilianaa 1

02.01.2013, 07:54

Bun , bun, da ingrasa?

Merisor 1

02.01.2013, 07:55

Liliana, ingrasa sigur, dar o portie mica acolo ne permitem si noi ca tare bine arata!

alilianaa 1

02.01.2013, 08:01

Clar, arata foarte bine....Asa am zis zilele astea. Putin din aia ca ....., putin din ailalta ca doar gustam( si tot gustam) si....kilogramele ......

Ina 1

02.01.2013, 08:43

Liliana

Bunica 1

02.01.2013, 09:23

Offffffffff,uite cine se plange de kilograme...

diaconta 1

02.01.2013, 10:00

Imi place

- Andreea - 1

02.01.2013, 10:23

Doralinda 1

02.01.2013, 10:28

Padre, am fost atat de obosita ieri ca am dormit dupa amiaza vreo 2 ore, si bineinteles nu ma mai lua somnul seara! asa ca am zis sa incep sa postez din ce am gatit zilele trecute!

mirela0911 1

02.01.2013, 10:33

bine de tot mai arata!

Doralinda 1

02.01.2013, 10:33

Danakrin atata timp cat mancam cu ponderatie totul, nimic nu devine "bomba atomica" nu e mai plina de calorii decat preparatele care se fac de craciun!
Nu sunt paste, sunt ca niste foi de placinta foarte subtiri, ca ptr baclava doar ca sunt fire ca atele

Bya Ralu 1

02.01.2013, 10:37

Doralinda 1

02.01.2013, 10:46

Liliana, daca e cu limita si mai rar, nu te vei ingrasa cu doar o portie! asa ca iti dau putin!

Doralinda 1

02.01.2013, 10:47

Merisor, dia, mirela, andreea,

DIANA B 1

02.01.2013, 10:48

Ce bunatate ... n-am mai prestat asa ceva de cand gaseam in comertul socialist , doar ii adaugam lapte indulcit si aromat .

Doralinda 1

02.01.2013, 11:02

In constanta, mereu se gasea la patiserii cataif, dar era dulce, cu mult sirop, ca baclavaua( unde poate acolo avem mult turci!)

laura_n 1

02.01.2013, 11:05

foarte bun cataiful

MotanLaOale 1

02.01.2013, 12:06

Rocsi 1

02.01.2013, 12:29

Cred ca e foarte bun

Sim0na 1

02.01.2013, 13:55

N-am mancat niciodata, dar cred ca-i bun..

Mihaela11_jo 1

02.01.2013, 16:12

Trebuie sa fie delicioasa cu atatea arome
In Iordania se face doar cu branza dulce si sirop de zahar si se numeste "knafa"

Cris2711 1

02.01.2013, 16:59

wow

Doralinda 1

02.01.2013, 18:24

Simona e foarte bun, dar ptr ca inca 6 luni, nu mai vreau sa vad mancare!

Doralinda 1

02.01.2013, 18:24

Rocsi, motanel,cris,

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

pe 23.06 la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase