Pirosti cu cartofi

de Miha in Aperitive / Garnituri, 23 Sep 2010 | 11362 vizualizari

COMENTARII (34)

Bucataras Medi 1

23.09.2010, 11:02

vreau...........

La Ancuta 1

23.09.2010, 11:04

Foarte bune. Mai ai o portie si pentru mine?

vero_closca 1

23.09.2010, 11:05

yamiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...ce bunatate!

Miha 1

23.09.2010, 11:05

Este pentru toata lumea!

adriana_bobu 1

23.09.2010, 11:13

eu o s-o fac in cuptor

Sylvia 1

23.09.2010, 11:14

Super bune, habar nu aveam de reteta asta

Miha 1

23.09.2010, 11:18

Adriana, eu ma gandeam sa le le mai fac, dar prajite in tigaia fara ulei.

Rocsi 1

23.09.2010, 11:20

bai miha bai strici tot dialectul moldovenesc...se zice chiroste nu piroste

Miha 1

23.09.2010, 11:21

Silvia, am gasit reteta intr-o carte veche de bucate. Tin minte ca bunica ne facea cu branza. Se pot folosi umpluturi diverse, in functie de preferintele fiecaruia...ciuperci, carne, branza...

Gouda 1

23.09.2010, 11:23

Neaparat o sa incerc

Miha 1

23.09.2010, 11:24

Baiiii Rocsi...io-s fata de la oras.
Imi aduc aminte de prietena mea, cand eram copii. Ea cica nu vrea sa fie moldoveanca si zicea "piloti" in loc de "chiloti" sau "singe" in loc de "sange"

Rocsi 1

23.09.2010, 11:26

mai hai ca nu vorbim noi ca la tara dar totusi sunt cuvinte care trebuie pastrate...asa k ai gresit titlul

Rocsi 1

23.09.2010, 11:26

si oricum acum nici la oras nici la tara nu se mai zice "chiloti" ci boxeri,bikini

Miha 1

23.09.2010, 11:40

Rocsi, eu am pastrat denumirea din cartea de bucate. E adevarat ca pe moldoveneste se zice "chirosti" dar corect literar este asa cum am scris.

Miha 1

23.09.2010, 11:40

"si oricum acum nici la oras nici la tara nu se mai zice "chiloti" ci boxeri,bikini"

yafa 1

23.09.2010, 12:09

arata excelent si trebuie sa fie tare bune, n-am papat in viata mea, pap una de la tine ca sa stiu daca imi place si apoi iti bat la usa sa ma inveti sa fac

Adinacarla 1

23.09.2010, 13:46

am ajuns si eu la o portie.. ma primesti

adriana_bobu 1

23.09.2010, 14:42

in tigaie fara ulei vor iesi coapte.....nu?....oricum cred ca-s foarte bune

Miha 1

23.09.2010, 14:47

Yafa Adina cu drag va poftesc!

Miha 1

23.09.2010, 14:47

Adriana, da...vor fi coapte. Ca niste turte.

Ina 1

23.09.2010, 15:04

Imi plac!

Miha 1

23.09.2010, 15:20

maria_claudia 1

23.09.2010, 15:38

rivka 1

23.09.2010, 20:33

VREAU!

si eu voi face merge la favorite!

Miha 1

23.09.2010, 20:45

Ma bucur ca-ti place Rivka!
Multumesc Maria!

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Salată cu burrata și jamon - Rețeta rapidă și plină de savoare

ieri la 10:47

Cartofi noi cu brânză de burduf și bacon - Rețeta gustoasă și sățioasă

pe 25.06 la 05:34

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

pe 23.06 la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase