E bine sau nu e bine să mâncăm dimineața?

Postat de RODIMUR in Dieta pe 1 Oct 2017 | 5578 vizualizari

Comentarii (11)

01.10.2017, 13:13

01.10.2017, 14:16

01.10.2017, 15:04

e bine

01.10.2017, 16:12

Fiecare cu parerea lui

01.10.2017, 16:37

Da, Buni, așa e...!

01.10.2017, 19:08

Eu nu mananc dimineata de peste 40 de ani si sunt foarte bine! ))

01.10.2017, 19:36

Foarte bine, Motănel! Nu sunt împotrivă, dar ceea ce mă contrariază sunt opiniile divergente asupra unui subiect. Și eu cred că dacă nu mâncăm dimineața sunt șanse să slăbim, dar dacă mâncăm cu poftă la amiază, chiar nu mai contează renunțarea...

01.10.2017, 21:33

Pentru mine nu-i bine, am incercat si mi se face rau daca mananc, deci raman la varianta mea, mananc cand mi de scoala.....

02.10.2017, 06:34

Bravo, Clementina! Așa trebuie procedat. Iar rezultatul se vede cu ochiul liber. Arăți bine și te simți bine!

22.10.2017, 19:04

Eu consider ca este bine sa mananci dimineata, mai ales cei care merg la servici, ca este posibil ca pe parcursul zilei, sa te iei cu treaba si sa nu ai timp sa mananci altceva. Insa este adevarat, trebuie sa alegi cu multa grija ceea ce mananci dimineata, ca nu este bine ca de la prima ora sa consumi multe grasimi, zahar si alte chestii care iti pot provoca rau pe parcursul zilei. Acum depinde cum este obisnuit fiecare!

22.10.2017, 19:46

Așa este, Rocsi, obișnuința își spune cuvântul, dar dacă vrem să slăbim, cred că e bine să nu mâncăm dimineața (dacă putem rezista...).

Adauga comentariu
  • zambet
    • :))
    • :)
    • :D
    • =D>
    • >:D<
    • :x
    • :-*
    • :S
    • >:)
    • :">
    • :((
    • :(
    • ;)
    • :P
    • =))
    • :-h
    • :-q
    • :-bd
    • <:-P
    • :-??
    • \:D/
    • ;;)
    • @};-
    • ~O)
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește

pe 17.06 la 11:46

Dressing Vinaigrette - Sosul ideal pentru salate și garnituri

pe 15.06 la 08:17

Dovlecei umpluți, la cuptor - Rețeta ușoară și gustoasă

pe 12.06 la 16:35

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

oanapl

1017 puncte

Rocsi

188 puncte

mihaelar63

100 puncte

MotanLaOale

51 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește
 De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește