Portocale luminarele

Postat de Bucataras in Tipsuri pe 21 Noi 2009 | 12558 vizualizari

Comentarii (11)

26.11.2009, 11:13

Ce frumoase sunt!!

26.11.2009, 11:56

da foarte dragute oare lasa se miros de portocale de cum se incinge lumanarica aceea acolo?

28.11.2009, 16:23

parca ii simt mirosul placut de portocale..felicitari!

07.12.2009, 11:00

o idee foarte buna si practica.

07.12.2009, 22:05

minunat !
buna idee pentru Craciunul asta ;am sa incerc si cu mandarine

26.01.2010, 21:39

Nu stiu daca ati observat ca eu m-am inspirat si am facut si eu o lumanarica langa tortul d ecarciun cel cu doua creme

09.05.2010, 20:02

Eu am facut lumanari din lamai,le-am scobit de miez si le-am lasat o zi sa se usuce putin(daca nu e posibil ca lumanarea sa imprastie stropi) am fixat fitilul cu un strop de ceara fierbinte si dupa ce s-a intarit am completat cu ceara de culoare alba(sau galbena). Deasupra dupa ce s-a racit putin ceara am pus cateva seminte de lamai pt.decor.Miroase extraordinar si are un efect deosebit!

09.05.2010, 20:13

Portocala victoriana.

Exista un obicei care dateaza de pe vremea reginei Victoria a Angliei, acela de a tine in casa o portocala extrem de parfumata. Mirosul ei delicat, usor afrodiziac, dureaza aproximativ un an. Infigeti cuisoare (mirodenii) de jur imprejurul unei portocale proaspete si tari, lasand intre ele putin spatiu, pentru ca fructul sa se poata increti, cu timpul, fara sa se altereze. Legati portocala cu o panglica frumoasa si atarnati-o in camera. Efectul vi-l imaginati...

21.06.2010, 20:04

de unde cumparam portocala asta victoriana> sau e una si aceeasi cu portocala normala?
))

25.06.2010, 16:10

Cristinne, o portocala normala dar care sa fie in stare perfecta si sa fie proaspata