Ciorbă de burtă

de portiadelumina in Ciorbe, 4 Feb 2013 | 7253 vizualizari

COMENTARII (59)

Zamfira 1

04.02.2013, 21:14

super bunatate, e o ciorbita de nota 10!place!

portiadelumina 1

04.02.2013, 21:16

Mulţumesc frumos Zamfira Cum aş zice eu, aşa, ca de nebucătar

Zamfira 1

04.02.2013, 21:36

Parinte...accept toata oalano...acum e mai de bucatar?

portiadelumina 1

04.02.2013, 21:37

Aproape aş zice aşa, ca de ucenic

Zamfira 1

04.02.2013, 21:42

Panacris 1

05.02.2013, 08:29

Eu am început să mănânc ciorbă de burtă numai după ce m-am măritat În copilăria mamei mele, burta de vită, o mâncau doar, nevoiașii de la marginea satului elegant spus, direct spus, țiganii Și astfel a rămas cu un handicap, care mi l-a tranmis și mie. Acum cand vine în vizită la mine, mereu îi fac ciorbă de burtă și o mănâncă cu plăcere. Asta a fost o plidă ptr Rocsi

portiadelumina 1

07.02.2013, 08:27

Cristina, mai ştiu eu pe cineva care până la măritiş nu a mâncat ciorbă de burtă Acum facem deseori în casă. Mulţumesc frumos

Doralinda 1

06.03.2013, 01:39

Si ptr mine e la fel! Cea mai buna ciorba! Imi aduc aminte cand eram copil, mancam doar zeama cu mult otet si smantana, carnea o lasam deoparte! Apoi, crescand am inceput sa mananc si carnea, si acum, de cate ori vin in romania, nu exista sa nu mananc(la altii ca eu nu stiu sa gatesc, si chiar cu reteta ta postata padre, nu am de unde sa gasesc eu burta de vita aici!!!, dar voi trece reteta la favorite, ptr felul ei dar si ptr prezentare, poza...)

Krystyan Trendy 1

05.11.2013, 09:01

imi place ciorba de burta

COMENTEAZA

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase