Ciorba de fasole cu bobul mare si afumatura

de mihaelar63 in Ciorbe, 18 Feb 2015 | 5705 vizualizari

COMENTARII (25)

Merisor 1

18.02.2015, 23:01

Vaaaai!

MotanLaOale 1

18.02.2015, 23:02

buna buna

geoline 1

18.02.2015, 23:04

cred ca este f gustuoasa...cum adica otet cu leustean?

mihaelar63 1

18.02.2015, 23:13

Leusteanul verde se pune la conservat in otet .

mihaelar63 1

18.02.2015, 23:17

Si cu ceapa rosie ) Mie imi lasa gura apa . Este o ceapa rosie senzationala aici in zona . cand a fost Panacris cu zmeii la concurs aveau si un concurent din Buzau . Am ramas uimita sa aflu ca dorea sa cumpere pentru ca este mai gustoasa ca a lor

geoline 1

18.02.2015, 23:20

si eu am fost ieri pe la buzau si mi am luat o legatura de ceapa rosie , pe drum erau multi cu expozitiile de ceapa

mihaelar63 1

18.02.2015, 23:25

Buzoianul ne-a explicat ca ceapa de aici este mai putin piscacioasa . Se cultiva preponderent in comuna Mihai Viteazul de langa Turda pe solurile de aluviune din apropierea Ariesului . Acest soi de ceapa nu se poate cultiva in alta parte a tarii , nu rezista . Oltenii ce vin cu legume au incercat si nu aureusit Pe vremurile comunistilor era data la export in Germania .

geoline 1

18.02.2015, 23:27

mmm tare as vrea si eu ceapa de acolo...nu face nimeni colete cu ceapa

diaconta 1

18.02.2015, 23:30

Tu ma termini cu ciorbele tale

Bya Ralu 1

18.02.2015, 23:45

Ce ciorbita buna

mena29 1

18.02.2015, 23:58

Vai vai vai,ce pofta-mi faci la ora asta!

mihaelar63 1

19.02.2015, 00:07

Mena si cu putina cojita de paine de casa ))

mena29 1

19.02.2015, 00:13

Vaaaaai,rautate ce esti tu,ce-mi faci tu la ora asta ))

mihaelar63 1

19.02.2015, 00:27

Este o vorba ce zice ,, Bate fierul cat este cald '' )

Valclaudia 1

19.02.2015, 06:17

ce buna-i , Doamne!

dantes 1

19.02.2015, 07:05

Foarte buna!

simona72 1

19.02.2015, 09:16

Iar ai facut ciorbita buna!!

gaby_duceag 1

19.02.2015, 16:16

cu bobu mic n-ai?

Andra_Constantinescu 1

19.02.2015, 18:38

Rocsi 1

19.02.2015, 21:44

Miha, o portie calda si pentru mine te rog

pity19 1

19.02.2015, 23:35

Buna ciorba!

mihaelar63 1

22.02.2015, 00:49

Pentru tine Rocsi si doua

mihaelar63 1

22.02.2015, 00:50

Razi tu GabY dar la Moldova la acest soi se numeste fasole Boamba

mihaelar63 1

22.02.2015, 00:51

Dia intentia mea este alta

mihaelar63 1

22.02.2015, 00:51

Simona altfel nu stiu

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Cartofi noi cu brânză de burduf și bacon - Rețeta gustoasă și sățioasă

ieri la 05:34

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

pe 23.06 la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase