Conserva de salata de vinete

de laura_n in Conserve, 27 Iul 2015 | 40215 vizualizari

COMENTARII (23)

Gicuta 1

27.07.2015, 10:33

Cris2711 1

27.07.2015, 10:35

Bune la iarna,harnicutza cum te stiu

Constelatialeu 1

27.07.2015, 10:37

Interesant,am sa incerc si eu,ca nici mie nu-mi place gustul dupa decongelare.

anca_rm 1

27.07.2015, 10:49

ce interesanta reteta ta

daniastefania 1

27.07.2015, 10:54

Foarte interesanta reteta. Sigur am sa o incerc!

-Licurici- 1

27.07.2015, 10:55

Eu am doar la congelator, dar o sa incerc si asa

Gherca Daniela 1

27.07.2015, 11:01

super faina reteta!

Bucataras Monica 1

27.07.2015, 11:12

interesanta reteta si eu am pus dar fara ceapa

Bunica 1

27.07.2015, 11:22

Vinetele lunguiețe ,pană de corb cum le spun grădinarii,mi se par cele mai bune.Cele mai rotunjite au mai multă pulpă.În timpuri apuse așa le păstram,dar fără ceapă!

Bunica 1

27.07.2015, 11:22

Vinetele lunguiețe ,pană de corb cum le spun grădinarii,mi se par cele mai bune.Cele mai rotunjite au mai multă pulpă.În timpuri apuse așa le păstram,dar fără ceapă!

reisnaor_2006 1

27.07.2015, 11:25

buna reteta asta

MotanLaOale 1

27.07.2015, 11:31

miki_a 1

27.07.2015, 12:49

Da, asa le pastrez si eu!

laura_n 1

27.07.2015, 13:53

multumesc mult! sper sa va fie de ajutor si sa va placa!
Buni, eu am cam dat rateu cu cele lungi, cel putin dupa ce le coceam, ramaneau trei fire ...la propriu ))

Merisor 1

27.07.2015, 14:20

Multumesc de pont, Laurici drag!
Am sa fac si eu asa, ca oricum nu prea mai am loc in congelator

laura_n 1

27.07.2015, 15:03

Merisor, in weekend am fost la tara, la "mosia" lui Teo si acolo m-am desfasurat. Planuiesc si niste salata de ardei copti

Bya Ralu 1

27.07.2015, 16:50

buna idee

Rocsi 1

27.07.2015, 22:02

Super tare ideea ta

- Andreea - 1

28.07.2015, 11:53

Anul acesta voi incerca si eu reteta ta

mihaelar63 1

28.07.2015, 13:26

De secole nu am mai pus asa

DIANA B 1

14.07.2016, 09:00

Eu tot ce-am pus in ultimii ani pe baza de ulei , spre primavara avea un gust nu tocmai placut ... acum 35 de ani pana si uleiul era ulei

dantes 1

28.08.2016, 08:32

Trebuie sa incerc si eu

Rahela Velicu 1

28.08.2016, 12:05

de incercat!

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește

pe 17.06 la 11:46

Dressing Vinaigrette - Sosul ideal pentru salate și garnituri

pe 15.06 la 08:17

Dovlecei umpluți, la cuptor - Rețeta ușoară și gustoasă

pe 12.06 la 16:35

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

oanapl

1017 puncte

Rocsi

188 puncte

mihaelar63

100 puncte

MotanLaOale

51 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește
 De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește