Crema de ciocolata

de Miha in Dulciuri, 16 Ian 2012 | 7851 vizualizari

COMENTARII (48)

Mitinita 1

16.01.2012, 22:55

La tine e fabrica de ciocolata

Miha 1

16.01.2012, 22:56

diaconta 1

16.01.2012, 22:57

mascarpone va sa zica

Miha 1

16.01.2012, 22:58

Dia, am cautat-o pana-am gasit-o. Reteta!

diaconta 1

16.01.2012, 23:00

sunt precisa !!!!

ela 1

16.01.2012, 23:14

virusul mascarpone e si la tine

diaconta 1

16.01.2012, 23:15

e peste tot Ela

Bya Ralu 1

16.01.2012, 23:15

yamyyyy

simo_brkic 1

16.01.2012, 23:31

cred ca e DE VIS!vazand ingredientele P

Lorra 1

16.01.2012, 23:36

delicioasa !!!!

MotanLaOale 1

16.01.2012, 23:37

buna rau

deyutzky 1

17.01.2012, 00:45

DIANA B 1

17.01.2012, 07:15

Miha 1

17.01.2012, 08:19

Buna dimineata fete dragi!

Va poftesc la ciocolata, dar sa va aduceti lingurita.

angyb 1

17.01.2012, 09:04

Bucataras Medi 1

17.01.2012, 10:04

ce buna.

Miha 1

17.01.2012, 10:26

Lau 1

17.01.2012, 10:47

place

Bunica 1

17.01.2012, 10:51

Miha ciocolatoasa, asa iti spun de azi inainte

Miha 1

17.01.2012, 10:57

Io m-is...

Miha 1

17.01.2012, 10:58

Multumesc Lau

Rocsi 1

17.01.2012, 11:19

bliss 1

17.01.2012, 11:22

eu nu am inteles faza cu galbenusurile crude?! de ce se adauga galbenusuri crude in creme?? eu faceam o crema de ciocolata in care trebuia sa adaug galbenusurile fierte si amestecate cu zahar. intr-o zi m-am decis sa nu le mai pun sa vad ce se intampla. si nu s-a intamplat nimic, ba din contra, unde inainte daca galbenusurile nu erau zdrobite bine mai aparea cate o cocoloasa, acum crema era fina...deci.. care este rolul galbenusului crud? in afara de a face crema mai perisabila??

Miha 1

17.01.2012, 11:43

Bliss, exista creme cu galbenus (crud) asa cum exista si creme fara galbenus (crud). Daca se vrea folosirea lui in reteta respectiva e doar o chestie de gustul personal. Ca sunt la fel de bune in ambele variante sunt perfect de acord, dar o diferenta de gust exista. Ca pana la urma are si galbenusul ala rolul lui. In cazul de fata face crema mai densa, mai intensa, mai bogata... sa mai zic? Ar fi fost la fel de buna si fara galbenus, sunt sigura de asta, dar totusi... este altceva.

Oana 1

17.01.2012, 11:47

Pai dupa cum vad eu, Miha a pus galbenusurile in compozitia calda, de pe foc, deci ca sa o lege. Si apoi sa iasa pufoasa. Arata tare bine!

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Cartofi noi cu brânză de burduf și bacon - Rețeta gustoasă și sățioasă

ieri la 05:34

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

pe 23.06 la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase