10 alimente de evitat seara și de ce

Postat de RODIMUR in Alimente pe 22 Iun 2017 | 5723 vizualizari

Comentarii (9)

22.06.2017, 16:58

Eu mai câteva pe lista mea: ouă, indiferent de cum sunt pregătite, fructe care fermentează...iar noaptea și consumul de apă este otrăvitor...sună ciudat și drastic dar este adevărat!

22.06.2017, 17:01

Uuuuu! Pe lista data de tine este inclusa ciocolata si pizza. Ce pacat!

22.06.2017, 17:53

Așa este, Miki și Camelya! Pe lista asta sunt mai multe decât știam eu... De aceea am scris acest articol. De exemplu nu m-aș fi gândit niciodată la salată, sau la înghețată...! :S yahoo06.gif

22.06.2017, 17:54

Camelya, nu vreau să te necăjesc, dar nu eu am scris lista, au scris-o alții...Eu doar am preluat-o.

22.06.2017, 18:01

Dupa mine este o prostie, o gogorita spaima asta de a manca seara dupa o anumita ora!

22.06.2017, 18:08

Cine este sănătos și tânăr nu are probleme, dar soțul meu, de exemplu, dacă mănâncă după orele 18, are mari probleme și nu prea mai poate dormi. Așa că este foarte cumpătat cu mâncarea. Și slab...

22.06.2017, 18:14

În schimb, eu nu sunt deloc de acord cu toate teoriile mai noi, care contrazic tot ce știam dinainte. Acum, după opinia unora, nu-i bine să mănănci foarte multe (lapte și produse lactate, zahăr și produse zaharoase, sare, făină (dar folosesc amidon!), prăjeli, ouă, carne de anumite feluri, etc. etc. Văd părinți care nu dau copiilor decăt fructe, le refuză ciocolata (și totuși în Occident se mănâncă de vreo 10 ori mai multă ciocolată decât la noi), dulciurile (rafinate!). Oamenii moderni ai zilelor noastre ar mânca numai semințe și paie (așa le zic eu vegetalelor). Aberații!

25.06.2017, 18:13

Sincer noi dupa ora 17-18 nu mai mancam decat un fruct, sau putin iaurt, daca este post eventual rontaim ceva covirgei, asta pentru ca asa ne-am obisnuit. Dar se intampla daca avem musafiri sau iesim undeva, se mai intampla sa mancam ceva, dar parca nu ne este prea bine fiind obisnuiti altfel.

25.06.2017, 18:53

Rocsi și noi am pățit-o de câteva ori, de n-am dormit jumătate de noapte, pentru că am fost în vizită și ne-au tot îmbiat cu de toate, pe seară... ?

Adauga comentariu
  • zambet
    • :))
    • :)
    • :D
    • =D>
    • >:D<
    • :x
    • :-*
    • :S
    • >:)
    • :">
    • :((
    • :(
    • ;)
    • :P
    • =))
    • :-h
    • :-q
    • :-bd
    • <:-P
    • :-??
    • \:D/
    • ;;)
    • @};-
    • ~O)
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

ieri la 10:16

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește

pe 17.06 la 11:46

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase