Pita cu gratar de pui si ciuperci

de Sylvia in Pui, 26 Mai 2010 | 6261 vizualizari

 

Nu mancasem de o vesnicie si am zis sa fac pita umpluta cu pui si ciuperci. Pita este painea aceea rotunda si plata care o gasim si in bucataria orientului si in Africa si in bucataria mediteraneana. Este aromata si are putine calori 137 o bucata cea pe care am avut-o eu. Eu o cumpar gata facuta dar pe viitor o sa incerc sa o fac si in bucataria proprie.

 

INGREDIENTE

  • Avem nevoie deci de :
  • 1 pita pe care am lasat-o putin pe gratar sa se rumeneasca ,
  • 150 grame de piept de pui taiat fasii condimentat cu sare si  piper si facut la gratar,
  • 50 grame de ciupeci  champinion stropite cu ulei de masline si facute la gratar, 
  • o rosie mare, 
  • o ceapa verde.
Portii: 1
Timp de preparare: sub 15 minute

MOD DE PREPARARE RETETA Pita cu gratar de pui si ciuperci:

Decupam cu grija pita longitudinal. Sunt diverse forme in care se poate manca sau taiata in semicerc si decupata putin in interior, sau cu garnitura asezata peste ea sau decupata integral cum am facut eu. Cladim  in ce ordine dorim carnea cu ciupercile, adaugam ceapa verde si rosia taiata rondele si presaram putina sare si piper proaspat macinat.  Adaugam apoi capacul si gata turnul de bunatati, e savuros si ideal si pentru diete pentru ca nu are cantitate mare de paine si implicit calorii multe.

  Eu m-am regalat cu ea la ziua de proteine la dieta Rina , promit sa va mai prezint si alte decupaje de pita, de data asta a trebuit sa ma opresc  aici  .

Daca ti-a placut reteta noastra "Pita cu gratar de pui si ciuperci" nu uita sa-i faci un review.

RETETA IN IMAGINI

COMENTARII (17)

Sylvia 1

27.05.2010, 21:45

Ina multumesc mult, ai perfecta dreptate de cand am inceput sa postez si pe blogul meu si aici subliniez asta, prezentarea face jumate din festin la o mancare. E o mica umbra de ceva colorat, o frunza, o floare facuta dintr-o leguma si da alta stare, alta senzatie....si sa stii ca am mai observat ceva aranjat frumos si decorat mananci mult mai putin, adica aranjezi mancarea in cantitate mai mica si sincer ajung si portiile asa

Ina 1

27.05.2010, 21:49

ah, eu daca decorez asa, sigur mai manac o portie. Nu inteleg de ce la o mancare obisnuita pap o sg. portie, iar daca fac ceva deosebit( si plin de calorii) , nu ma pot opri

Sylvia 1

28.05.2010, 15:34

Ina e adevar mare ca tot ce face place e ilegal imoral sau ingrasa asta e marele necaz eu nici nu vreau sa ma gandesc cate kg am pus in plus gustand din toate bunatatile

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

ieri la 10:16

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește

pe 17.06 la 11:46

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase